Biofarma

Biofarma

Biofarma Dvorce hospodaří na přilehlých pozemcích od roku 1992. Z původních pěti březích jalovic, plemene Charollais dovezených z Francie, máme dnes na pastvinách kolem penzionu 100 kusů dobytka.

Farma se nachází v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, a proto rádi dodržujeme nejen ekologická pravidla chovu, ale také podmínky CHKO. Díky tomu jsou naše výrobky a produkty v BIO kvalitě.

Oblast v třeboňské pánvi je zemědělská, rybářská a lesnická, není zde žádný průmysl, proto je také ovzduší a zemědělská půda kolem Dvorců ve skvělé kondici. Do restaurace vybíráme mladé býčky ve věku dvou let.

Na pastvinách rostou bezinky, lípy a šípky na domácí limonádu a čaje, a také jablka a hrušky, které najdete v našich moučnících. V zahradách pěstujeme pro kuchyni penzionu Dvorce zeleninu, nejvíce saláty, okurky, rajčata, papriky, hrášky, dýně, mangold, špenát, rebarboru, ale také bylinky, ostružiny, třešně, maliny a rybíz.

V nedalekých lesích rostou borůvky na tolik oblíbené lívance s borůvkami, a hříbky, z kterých v sezoně připravujeme kulajdu, hovězí na hříbkách a hříbkové rizoto.