Zajímavosti a tipy na výlety

Krásná města v okolí penzionu

Třeboň

Město Třeboň

Navštivte město Třeboň, které je od našeho penzionu vdálené 1,5 km. Památky Třeboně jsou krásné a jejich historie je velmi zajímavá.

zobrazit více
Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec je vzdálený 28 km od našeho penzionu a naleznete zde zámek a hrad, který je třetím největším hradním a zámecký komplexem v České republice. Nabízí tři prohlídkové trasy a návštěvu vyhlídky z Černé věže. Prohlídka každé z tras trvá přibližně 50 minut.

zobrazit více
České Budějovice

České Budějovice

Město vzdálené 18 kilometrů od penzionu nabízí skvělé vyžití jak pro děti, tak pro dospělé. Pokud není vhodné počasí na výlety venku, České Budějovice nabízí spoustu atrakcí v interiéru, které nadchnou všechny členy rodiny.

zobrazit více
Telč

Telč

Město vzdálené 60 km jehož historické jádro patří k nejcennějším městským památkovým rezervacím na Moravě. V roce 1992 bylo zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

zobrazit více
Hluboká

Hluboká nad Vltavou

30 km vzdálená Hluboká nad Vltavou láká návštěvníky města novogotickým zámkem Hluboká. Kromě zámku se v Hluboké nacházejí i další atraktivní cíle jako jsou: Zoo Ohrada, golfové hřiště, Knížecí dvůr, Alšova jihočeská galerie a jeden z nejkomplexnějších sportovně relaxačních areálů.

zobrazit více
Český Krumlov

Český Krumlov

Město 45 km vzdálené od penzionu je nejvýznamnější cílovou destinací zahraničních turistů. Zámek Český Krumlov je po Pražském hradě druhý nejrozsáhlejší zámecký areál v ČR a v roce 1992 byl spolu s celým městem zařazen na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví – UNESCO.

zobrazit více
Dačice

Dačice

Město ležící 12 km jižně od Telče na Moravské Dyji a 62 km vzdálené od penzionu Dvorce. Město, ve kterém se nachází mnoho památek a jedna zajímavost, kterou je žulový pomník kostky cukru. Roku 1841 byl v Dačicích vyroben J. K. Radem první kostkový cukr na světě.

zobrazit více
Nové Hrady

Nové Hrady

Město v Novohradských horách poblíž hranic s Rakouskem vzdálené 30 km od penzionu, které nabízí mnoho krásných míst a památek, které stojí za to navštívit.

zobrazit více

Historické vesnice

Holašovice

Jihočeské Holašovice

Vesnice vzdálená od penzionu Dvorce 40 km. Zdejší unikátní soubor budov ve stylu selského baroka tvoří jedinečný celek, který je od roku 1995 vesnickou památkovou rezervací a roku 1998 byl zapsán do Seznamu UNESCO.

zobrazit více
Slavonice

Slavonice, Pfaffenschlag

Zaniklá středověká vesnice nacházející se 54 km od penzionu.

zobrazit více
Novohradské Hory

Dobrá voda, Kraví hora v Novohradských horách

Dobrá Voda je místní část Horní Stropnice a poutní místo, které je od penzionu vzdálené 33 km.

zobrazit více

Památky, hrady a zámky v okolí

Hrad Landštejn

Hrad Landštejn

Zřícenina hradu Landštejna je dominantou České Kanady (jinak také Jindřichohradecko), do které se můžete vydat v průběhu dovolené v našem penzionu Dvorce. Není totiž daleko, rozprostírá se vedle Třeboňska - jde o obce a vesnice okolo Jindřichova Hradce.

zobrazit více
Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota

Renesanční zámek je výjimečný nejen svou nezaměnitelnou červení, ale také polohou uprostřed vody. Jeho malebný odraz se zrcadlí na hladině rybníka ze všech stran. S pevninou jej spojuje kamenný most. Prohlídka zámku trvá asi 50 minut, během ní uvidíte 16 pokojů.

zobrazit více
Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna se nachází asi 8 km od Českého Krumlova a 38 km od ubytování Dvorce. Ve Zlaté Koruně se nachází významný bývalý středověký klášter stejného jména, který také obci dal jméno.

zobrazit více

Třeboňské lázně a koupání v okolí

Lázně Třeboň

Lázně Aurora a Bertiny lázně

Lázně mají v Třeboni dlouholetou historii, najdete zde dva lázěňské domy, které se zaměřují na léčení nemocí pohybového ústrojí. Oboje lázně také léčí stejným přírodním zdrojem - rašelinou - slatinou, která se na Třeboňsku nachází v hojném množství.

zobrazit více
Podvodní svět Gmünd

Podvodní svět Gmünd - (Sole-Felsen-Bad)

Svět koupání zahrnující 7 bazénů je vzdálený 42 km. Solné bazény v podvodním světě jsou vybaveny různou koncentrací soli, vodními masážními lehátky, kamenem s pramenem, protiproudovým kanálem, zemními vířivkami a masážními tryskami.

zobrazit více