České Budějovice

České Budějovice

V Českých Budějovících naleznete mnoho způsobů vyžití a zábavy, nabízíme Vám několik tipů:

 

Hopsárium 

Zábavní park pro děti - dopravní hřiště, různé prolézačky, maxitrampolína atd. 

Adresa: Vrbenská 2290, 370 01 České Budějovice

 

Dětské hřiště na Sokolském ostrově 

Hřiště Vás zaujme originálním ztvárněním na hudební motivy, například můstek s notovou osnovou nebo kyvadlové houpačky ve tvaru píšťalek. Dětské hřiště je pouhých 300 metrů od náměstí Přemysla Otakara II.

 

Dětské hřiště v parku Stromovka 

Nadchne Vás herními prvky pro děti různého věku. Nachází se v jihovýchodní části parku.

 

Funpark PANDA 

Svou rozlohou největší zábavní park v jižních Čechách. Nabízí mnoho atrakcí a nevšedních zážitků pro celou rodinu. Na děti tu čeká dobrodružství při zdolávání třípatrové prolézací věže s různými překážkami a nástrahami, trampolíny a spousta jiných atrakcí. Pro ty nejmenší - děti do 3 let - je k dispozici speciálně oddělený prostor, kde je nebudou ohrožovat starší kamarádi. Nalézají se zde např. kolotoče či skluzavka do bazénku s míčky.

 

Hřiště BezBot - dětská herna, dětské hřiště 

Čtyřpodlažní herní konstrukce s tunely, skluzavkami, provazovým mostem, malou lezeckou stěnou, šplhací tyčí. Najdete zde i obří lego a další herní prvky. Součástí hřiště je velká kavárna s občerstvením (95 míst k sezení) s prostorným dětským koutkem pro nejmenší děti. V koutku najdou lego, skluzavku, velké měkké stavební tvary, houpadla, didaktické herní prvky a další hračky. 

Adresa: Lhenická 611, 370 05 České Budějovice 2

 

Baby centrum Šikulka 

Můžete využít solno-jodovou jeskyni, masáže, kavárnu-restauraci, venkovní i vnitřní hernu pro děti. Za pěkného počasí si mohou děti hrát na venkovní zahradě, která je vybavena trampolínou, kolotočem, houpačkami a houpadly, skluzavkou a domečkem pro děti. Samozřejmě nechybí ani pískoviště s hračkami. Zahrada disponuje venkovním posezením a je uzavřena. 

Adresa: Rudolfovská tř. 634, 370 01 České Budějovice 4

 

Koncept Lanna 

Půjčovna dětských kol, elektrických kol, holí pro nordic walking, kolečkových bruslí, koloběžek, lodí a loděk, tandemových kol, vozíků za kolo. 

Adresa: Jiráskovo nábřeží 45e, 370 04 České Budějovice

 

Expozice historických motocyklů 

Najdete ji v Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí v objektu Malé solnice, otevřeno duben-říjen Po-Ne 10:00-18:00.

 

Hvězdárna a planetárium České Budějovice 

Byla otevřena jako druhá nejstarší veřejnosti přístupná (lidová) hvězdárna v Čechách. Projekční přístroj umožňuje promítat na kopuli sálu umělou oblohu se Sluncem, Měsícem, planetami, hvězdami a Mléčnou dráhu. Kopule s dalekohledy - přístroje umožňující pozorování Slunce i těles sluneční soustavy a objektů vzdáleného vesmíru na noční obloze.

České Budějovice