Naučná Stezka kolem Světa

Délka: 17 km

Trasa: Penzion Dvorce – Lázně Aurora – Rybník Svět – Schwarzenberská hrobka – Odměny – Penzion Dvorce

Náročnost: Lehká

Kolo: Trekingové

Co po cestě uvidíte: slatinné lázně Aurora, rybník Svět, Třeboň, Schwarzenberská Hrobka

Slatinné lázně Aurora -  Lázně Aurora byly otevřeny v roce 1975 pro další zvětšení léčebné kapacity. Komplex poskytuje svým hostům všechny služby "pod jednou střechou". Najdete zde lékařskou péči a lázeňské procedury (vodoléčby s rehabilitačním bazénem pro společná cvičení, masáže, slatina, elektroléčby, ultrazvuk, mechanické masáže hydrojet, fyzioterapie, tělocvična pro společná cvičení, posilovna a j.) je zde k dispozici také nově zrekonstruovaná restaurace, kavárna, denní bar, bowling, lázeňská prodejna, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra a manikúra. 

Rybník Svět - Jeden z nejznámějších rybníků na Třeboňsku, Svět, je skvělé místo hned z několika důvodů: na své si tu přijdou jak lidé, kteří mají rádi turistiku, cyklistiku, vodní sporty, tak i ti, kteří hledají relax a odpočinek.

Třeboň - Lázeňské město Třeboň se nachází v rybníkářském centru Jihočeského kraje CHKO Třeboňsko, na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Turisté Třeboň vyhledávají nejčastěji za účelem rekreace, ať už pro přírodní nebo historické památky nebo pro sport. Více o Třeboni zde.

Schwarzenberská hrobka - Hrobka rodu Schwarzenbergů v Třeboni, se nachází poblíž parku jihovýchodně od rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí patří mezi nejnavštěvovanější památky v Třeboni. Více o hrobce se můžete dočíst zde.
 

 

gift vouchers
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy online

Nabízíme řadu krásných poukazů, jak věříme, potěší Vaše partnery, přátele či známé.

Více informací

Kde nás najdete

Sledujte nás na sociálních sítích