Po stopách Emy Destinové

Délka: 66 km

Trasa: Penzion Dvorce – Třeboň – Třeboň Holičky – Vitmanov – pomník Emy Destinové – Rozvodí – Lutová – Staňkov – Majdalena – Branná – Schwarzenberská Hrobka – Penzion Dvorce

Náročnost: Lehká

Kolo: Trekingové

Co po cestě uvidíte: rybník Rožmberk - největší rybník na celém světě, Novou Řeku, Nadějskou soustavu rybníků s ptačí rezervací, jihočeské vesnice Lužnice, Vlkov, Kolence, město Třeboň - lázeňské město, městská památková rezervace, centrum CHKO Třeboňsko

Rybník Svět - Jeden z nejznámějších rybníků na Třeboňsku, Svět, je skvělé místo hned z několika důvodů: na své si tu přijdou jak lidé, kteří mají rádi turistiku, cyklistiku, vodní sporty, tak i ti, kteří hledají relax a odpočinek. Více se o rybníku dozvíte zde.

Třeboň - Lázeňské město Třeboň se nachází v rybníkářském centru Jihočeského kraje CHKO Třeboňsko, na Zlaté stoce mezi rybníky Svět a Rožmberk. Turisté Třeboň vyhledávají nejčastěji za účelem rekreace, ať už pro přírodní nebo historické památky nebo pro sport. Více o Třeboni zde.

Rybníček Hradeček – vůbec nejstarší rybník na Třeboňsku, jeho počátky padají až k polovině 16. století.

Pomník Emy Destinové - Věděli jste, že famózní pěvkyně a velká národní figura Emma Destinová byla také vášnivou rybářkou? Na její památku byl nedaleko obce Stříbřec u břehu Nové řeky postaven žulový pomník, na kterém stojí epitaf, jež si Destinová sama napsala. Na pomník shlíží téměř 360 let starý památný dub. 

Novořecká hráz s dubovou alejí - Jedná se asi o šesti kilometrový úsek, který se táhne od tzv. Rozvodí Staré a Nové řeky) k mostu mezi Starou Hlínou a obcí Stříbřec. Dominantou hráze jsou honosné duby, které mohou být až 400 let staré! Není divu, že více než čtvrtina z nch jsou státem chráněné památné stromy. 

Rybník Staňkov - Tento rybník najdete u severovýchodních hranic s Rakouskem a má celou řadu nej. Jedná se vůbec o nejhlubší rybník v ČR, hloubka u hráze je až 16 metrů. Staňkovský rybník má také nejdelší obvod rybníka a největší objem vody v Česku.

Schwarzenberská hrobka - Hrobka rodu Schwarzenbergů v Třeboni, se nachází poblíž parku jihovýchodně od rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí patří mezi nejnavštěvovanější památky v Třeboni. Více o hrobce se můžete dočíst zde.
 

 

gift vouchers
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy online

Nabízíme řadu krásných poukazů, jak věříme, potěší Vaše partnery, přátele či známé.

Více informací

Kde nás najdete

Sledujte nás na sociálních sítích