Zámecká lékárna

Zámecká lékárna

Nejnovější atrakcí v Třeboni je Zámecká lékárna, která byla otevřena teprve v květnu 2022. Lékárna byla znovu obnovena na počest renesančního velmože Petra Voka z Rožmberka, který na Třeboňsku působil a byl zároveň prvním majitelem domu. Právě jemu je věnována stálá expozice, která představuje, jak Petr Vok v 16. a 17. století žil, jaké byly jeho myšlenky a záliby  a jak by jeho život vypadal ve 21. století.

Petr Vok původní měšťanské domy zakoupil, aby do nich mohl uložit sbírky, obrazů, knih a uměleckých předmětů, přičemž vzniklá sbírka měla být přímo propojena se zámkem. Po smrti Petra Voka palác prostory domu využíval k ubytování hostů, v přízemí pak bydlel lékarník, odtud dům získal své přízvisko. Dům je národní kulturní památkou, jeho rekonstrukce vyšla na 140 milionů korun, přičemž více než ⅔ z částky na opravu poskytla Evropská unie. 

Objekt již dnes slouží k pořádání různých zajímavých výstav, přednášek, koncertů, divadelných představení a workshopů. Aktuální program můžete sledovat na webových stránkách Zámecké lékárny. 

 

Otevírací doba:

9.00-17.00 (Po - Ne)

Podrobnější informace na www.zameckalekarnatrebon.cz

 

gift vouchers
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy online

Nabízíme řadu krásných poukazů, jak věříme, potěší Vaše partnery, přátele či známé.

Více informací

Kde nás najdete

Sledujte nás na sociálních sítích