Cesta kolem Světa nebo Rožmberka

rybník Svět

Nejlepší start na cestu kolem Světa je přímo z našeho penzionu Dvorce. Že nevěříte? Svět máme doslova za humny, jen 800 m od našich vrat.

Na kole nebo i pěšky se můžete vydat na 15 km okružní výlet, který vás zavede i do srdce města Třeboně. Velká část cesty navíc vede po NS Cesta kolem Světa, kde se dozvíte mnoho zajímavého nejen o rybníku samotném, ale i o historii rybníkářství na Třeboňsku. Rybník byl založen výstavbou hráze už v 16. století a svou vodou napájí Spolský potok.

Ačkoli je dnes rybník využívám zejména pro chov ryb, má i své využití pro rekreaci. Najdete na něm dvě koupaliště, přístavišti výletních lodí, konají se zde veslařské závody a za procházku rozhodně stojí cesta po hrázi ve stínu 300 let starých dubů.

Pokud byste měli chuť na větší celodenní výlet, tak od nás můžete vyrazit až k rybníku Rožmberk. Z našeho penzionu na hráz největšího rybníka nejen v České republice je to 8 km. Pokud si od nás naplánujete okružní výlet okolo Rožmberka, tak ujedete krásných 27 km. Rybník založil známý rybníkář Jakub Krčín z Jelčan v 16. století. Jeho hráz měří 2 355 m a možná vás překvapí, že na rybníku je možné pozorovat zakřivení zeměkoule. Rožmberk slouží k chovu ryb a jeho výlov je vždy velkou společenskou událostí, na kterou se sjíždějí lidé z celé republiky.

gift vouchers
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy online

Nabízíme řadu krásných poukazů, jak věříme, potěší Vaše partnery, přátele či známé.

Více informací

Kde nás najdete

Sledujte nás na sociálních sítích