Město Třeboň


Třeboňský zámek

Třeboňský zámek je hojně využíván pro různé kulturní události (koncerty, výstavy, divadelní a taneční vystoupení, apod.) a svatební obřady a je jedním z největších zámků u nás, v České republice.

zobrazit více
Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka je hrobka rodu Schwarzenbergů v Třeboni, se nachází poblíž parku jihovýchodně od rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí.

zobrazit více

Augustiniánský klášter a Kostel svatého Jiljí a Panny Marie Královny

Kostel svatého Jiljí a Panny Marie Královny v Třeboni se nalézá poblíž hlavního třeboňského Masarykova náměstí. Pár kroků od náměstí se nachází bývalý augustiniánský klášter.

zobrazit více
Brány do Třeboně

Brány do Třeboně

Do samotného centra Třeboně vedou tři hlavní cesty, které lemují mohutné brány. Brána Budějovická, brána Hradecká a brána Novohradská.

zobrazit více
Pivovar Regent

Pivovar Regent

Pivovar najdete také v historickém jádru města Třeboň. V současné době se vyrábí cca 80 000 hl ročně pod značkou Regent. Na nádvoří pivovaru stojí Pivovarská pivnice, kde lze kromě běžně prodávaných druhů piva ochutnat i jinde těžko dostupné kvasnicové pivo.

zobrazit více
Radniční věž s vyhlídkou

Radniční věž s vyhlídkou

Radniční věž v Třeboni stojí na hlavním, tedy Masarykově náměstí v samotném centru města. Byla přistavěna k radnici v roce 1638, aby mohl věžný z ochozu sledovat, zda někde nevypukl požár.

zobrazit více
Výstavy a stálé expozice

Výstavy a stálé expozice v Třeboni

Podívejte se jaké zajímavé stále expozice a výstavy můžete v Třeboni také navštívit.

zobrazit více