Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna

Klášter Zlatá Koruna se nachází asi 8 km od Českého Krumlova a 38 km od ubytování Dvorce. Ve Zlaté Koruně se nachází významný bývalý středověký klášter stejného jména, který také obci dal jméno.

Klášter je dominantou obce Zlatá Koruna, která je přístupná z hlavní silnice České Budějovice – Český Krumlov. Parkoviště pro osobní vozidla i autobusy je umístěno cca 300 metrů od objektu na pravém břehu Vltavy. Klášter je dostupný i autobusovou a vlakovou dopravou. Zlatá Koruna je známá především vodákům, kteří se mohou ubytovat v místních kempech. Dále obcí procházejí turistické, cyklistické či koňské stezky.

Legenda o založení Zlaté Koruny praví, že když měl roku 1260 český král Přemysl Otakar II. svést  důležitou bitvou u Kressenbrunnu (dnes Groißenbrunn v Dolním Rakousku) proti uherskému králi Bélovi IV., prosil Boha, aby mu bylo dopřáno tuto bitvu vyhrát. Za to, že se tak stane slíbil vést lepší život a mimo jiné se také zavázal slavným slibem, že ke cti Boží a Panny Marie  nechá postavit nový klášter.

Přemysl Otakar bitvu opravdu vyhrál a svůj slib dodržel. Již roku 1263 nechal založit cisterciácký klášter, který nazval Svatá trnová koruna. Důvody pro založení kláštera však byly zároveň i politické. Nový klášter měl zamezit případné rozpínavosti rodu Vítkovců, kterým patřil nedaleký Český Krumlov.

 

Klášter Zlatá Koruna nabízí celkem dvě prohlídkové trasy

Klášter Zlatá Koruna nabízí celkem dvě prohlídkové trasy + jednu speciální pro objednané školní výpravy. Klášter můžete navštívit od dubna do října, denně mimo pondělí.

Prohlídky kláštera Zlatá Koruna jsou v roce 2016 možné od 1. dubna do 31. října a to denně mimo pondělí.
V měsíci dubnu se prohlídky I. trasy konají zpravidla v těchto časech: 9:00, 9:45, 10:30, 11:15, 12:00, 13:15, 14:00, 14:45 a 15:30 hodin. Pokud jsou objednané skupiny, může se čas prohlídek měnit.

Více na www.klaster-zlatakoruna.cz

gift vouchers
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy online

Nabízíme řadu krásných poukazů, jak věříme, potěší Vaše partnery, přátele či známé.

Více informací

Kde nás najdete

Sledujte nás na sociálních sítích