Rybník Svět

Rybník Svět

Rybník Svět je skvělé místo hned z několika důvodu. Na své si tu přijdou jak lidé, kteří mají rádi turistiku, cyklistiku, vodní sporty, tak i ti, kteří hledají relax a odpočinek.

Na jedné straně rybníka leží krásné lázeňské město Třeboň, kde si můžete v mnoha restauracích pochutnat na kapřích specialitách. Na jeho druhé straně je pak ​​Schwarzenberská hrobka, která je součástí přilehlého parku. V této hrobce jsou pohřbeni členové rodu Schwarzenberků. Mimo prohlídek samotné kaple se zde uskutečňují koncerty a jiné kulturní akce.

Pokud se budete chtít vydat na cestu kolem Světa, na třeboňsku to můžete zvládnout za několik málo hodin. Okolo rybníka o rozloze 201 hektarů vede naučná stezka dlouhá 12 kilometrů. Na cestu se lze vydat od hotelu Bohemia-Regent, který se nachází u parku lázní Aurora. Seznámit se můžete s místní přírodou, historií rybolovu, architekurou a hlavně krásným okolím. Na cestě naleznete šestnáct zastávek s krásným výhledem, prostorem pro odpočinek a mnoho informací. Celá trasa je zakončena na hrázi rybníka Svět u Šustova pomníku. Jsou zde i vymezena dvě místa, která slouží pro rozdělání ohně a delší odpočinek.

Na březích rybníka jsou dvě dostupné pláže. Nachází se naproti sobě a jsou vhodné pro koupání, jízdu na šlapadlech, plážové hry a mnoho dalších aktivit. Pouze rekreační rybaření rybník neumožňuje.

gift vouchers
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy online

Nabízíme řadu krásných poukazů, jak věříme, potěší Vaše partnery, přátele či známé.

Více informací

Kde nás najdete

Sledujte nás na sociálních sítích