Chlum u Třeboně

 

Chlum u Třeboně

Při svých toulkách po Třeboňsku se nezapomeňte podívat do malebného městečka vzdáleného asi 12 kilometrů od Třeboně. Najdete tam mimo jiné krásný barokní zámek a samozřejmě rybník, který tady jako jinde v okolí, nesmí chybět. Ten chlumecký se jmenuje Hejtman a nabízí kromě rybaření i možnost rekreace. 

Ačkoliv zámek můžete obdivovat jen zvenku, park je otevřen veřejnosti. Kromě typických českých listnáčů v něm najdete i exotické dřeviny (například liliovník tulipánokvětý botanici jistě ocení) a sem tam nějakou barokní sochu. 

Jako každé druhé malé město na venkově musí mít i Chlum u Třeboně svůj kostel Nanebevzetí Panny Marie. Pro zajímavost, v České republice je jich bezmála 30. 

Chlum u Třeboně byl kdysi známý svým sklářským průmyslem, svého času se těšil velkého, ba světového věhlasu, krátce po nástupu nového milénia však bohužel chlumské sklářské pece navždy utichly. 

Samozřejmě je i Chlum a jeho okolí rájem pro cyklisty. Celé Třeboňsko je protkané cyklostezkami, pokud tedy holdujete tomuto sportu, máte místo na příští dovolenou jasné.

U kostela je do dvou malých kašen vyveden pramen čisté vody. Zde se můžete osvěžit a načepovat si vodu do lahví.

 

gift vouchers
Dárkové poukazy

Dárkové poukazy online

Nabízíme řadu krásných poukazů, jak věříme, potěší Vaše partnery, přátele či známé.

Více informací

Kde nás najdete

Sledujte nás na sociálních sítích